Lokalizacje

Dowiedz się więcej o naszych DataCenter

Ogólnie o Lokalizacjach serwerów

TITANAXE to profesjonalny hosting, dlatego umożliwia wybór lokalizacji gdzie ma być utrzymywany serwer użytkownika. Są różne centra danych (Data Center), rozmieszczone po całym świecie, stąd istnieje możliwość dokonania takiego wyboru.

Co to są lokalizacje?

Lokalizacja, to po prostu geograficzne miejsce, gdzie znajduje się DataCenter - czyli gdzie utrzymywany jest serwer fizyczny (dedykowany), na którym to z kolei uruchamiane są usługi użytkowników, np. serwery gier.

Dlaczego wyróżnia się lokalizacje?

Lokalizacja DataCenter ma zasadnicze znaczenie przy serwerach gier. Im bliżej Data Center znajdują użytkownicy, tym krótsze czasy odpowiedzi (ping) można uzyskać. Przekłada się to bezpośrednio na płynność rozgrywki.

Niektórzy użytkownicy są bardzo wymagający, ale też niektóre usługi wymagają krótkiego ping'u. Dlatego dajemy możliwość wyboru!

Jaka jest różnica w czasie odpowiedzi (ping)?

Z naszych testów wynika, że serwery w Polsce odpowiadają średnio w czasie 15-20ms, natomiast te w Europie Zachodniej: 45-55ms.

Czy przekłada się to na jakość gry? W 98% przypadków: NIE. Dlatego nie zawsze warto przepłacać, zwłaszcza że wszystkie serwery w TITANAXE posiadają zbliżone parametry techniczne, jednak serwery w lokalizacji PL wpięte są w infrastrukturę sieciową o lepszej ochronie przd atakami DDoS.

Skąd wynika różnica w cenie?

W Polsce ceny kolokacji serwerów dedykowanych różnią się znacząco od tych w zachodniej części Europy - dlatego cena usług w Polsce jest wyższa. Po prostu: mniejsza konkurencja na rynku i droższe utrzymanie infrastruktury. Z czasem się to zmieni.

Czy potrzebuję serwera w Polsce?

Na to pytanie ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć. W 90% przypadków: NIE. Zwykle wystarcza serwer w Europie Zachodniej.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twój serwer będzie jednakowo osiągalny z każdego miejsca w Polsce, zależy Ci wyjątkowo na czasach odpowiedzi i lepszej ochronie przed atakami DDoS, wybierz lokalizację serwerów w Polsce.

Jeżeli nie wiesz którą lokalizację wybrać, zawsze możesz skonsultować się z Supportem.

Dlaczego TitanAXE?

Mocne serwery

szybkie, dostępne i niezawodne

Pamięć, dysk...

gwarancja zasobów serwera

Przystępne ceny

jakość, na którą Cię stać

Support 24/7

zawsze chętny do pomocy

"Łańcuch jest tak mocny, jak najsłabsze jego ogniwo."
To dlatego w TITANAXE tak bardzo dbamy o detale.
Zobacz ofertę